- טיפול באמצעות אומנויות:
אומנות פלסטית, דרמה, תנועה, ביבליותרפיה

- טיפול פסיכולוגי

- הדרכת הורים

- ריפוי בדיבור (קלינאית תקשורת)

- ריפוי בעיסוק

- פענוח ציורי ילדים

- אבחונים דידקטיים ופסיכודידקטיים TOVA , MOXO

 

 


בהנהלת נירית כורך
MA טיפול באמצעות אומנויות ומדריכת הורים בשיטת
מיכל דליות (סופר נני)


 
קליניקות בפריסה ארצית בכל רחבי הארץ.

טיפול מסובסד למבוטחי קופות החולים

טלפון: 052-2896337

טיפול בהתמכרויות

התמכרויות בעידן המודרני הולכות ונעשות גדולות יותר – ריבוי האפשרויות, החופש הבלתי מוגבל, והחשיפה לטכנולוגיה ולרשתות החברתיות הגדילה בצורה משמעותית את כמות המתמכרים העולמית בעיקר בעולם המערבי.

ישנם סוגים רבים של התמכרויות :

  • התמכרות להימורים
  • התמכרות לסמים ואלכוהול
  • התמכרות למסכים (טכנולוגיה)
  • התמכרות לסרטים כחולים
  • התמכרות לאוננות
  • התמכרות לסקס ועוד…

טיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהול :

סמים ואלכוהול הם ללא ספק הסמים אשר אחראים לרוב ההתמכרויות בעולם – לסמים ולאלכוהול יש טיפולים רבים אשר כוללים גם השארות במוסדי גמילה וקבוצות אנונימיות, למרות האפשרויות היעילות הללו לטיפול בבעיה, עדיף תמיד לעשות טיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהול בעזרת טיפולים פסיכולוגיים.

זו רק רשימה קטנה וכללית לעוד מגוון עצום אשר יכול להגיע לאלפי סוגים שונים של התמכרויות – כאשר התמכרות מפריעה לנו בחיי היום יום, צריך לעשות טיפול מונע, שהוא טיפול בהתמכרויות ! המטרה של טיפול זה היא לשנות את דפוסי ההתמכרות של האדם וקודם כל לגרום לו להבין שהוא מכור !

טיפול בהתמכרויות לסמים ואלכוהול בעזרת הגישה הקוגנטיבית התנהגותית

טיפול קוגנטיבי התנהגותי כולל עבודה התנהגותית עם הילד או המבוגר, בשילוב הדרכה להורים וטיפול קוגנטיבי שמטרתו לשנות דפוסי חשיבה ואמונות בסיסיות שיש למטופל על עצמו ועל העולם.

היתרון של שיטה זו היא משך הטיפול הקצר יחסית  (6-12 פגישות) ויעילות הטיפול (טיפול זה נחשב היעיל ביותר בבעיות חרדה, בעיות התנהגות ודיכאון)

ניתן לעשות שילוב של טיפול קוגנטיבי התנהגותי עם פסיכותרפיה בסוג טיפולים זה.

הטיפול הוכח אלפי פעמים כטיפול יעיל כנגד התמכרויות לסמים ואלכוהול ועוד סוגים שונים של התמכרויות – לעוד מידע על טיפולים אלה אצלנו התקשרו כעת או השאירו הודעתכם ונשוב אליכם בהקדם.